Jak efektywnie kosić trawnik?

Własny dom przynosi niewątpliwie wiele przyjemności, ale również i wiele obowiązków. Jednym z nich jest tak banalna rzecz, jak regularne koszenie trawy na posesji. Trawnik, który jest przystrzyżony, nie tylko wygląda ładnie i schludnie, ale również powoduje, że na naszej posesji zjawia się mniej uciążliwych owadów, w tym tak bardzo niebezpiecznych kleszczy. Wiele osób, które wybudowały dom, dało ponieść się panującej niedawno modzie na zakup kosiarki elektrycznej. Czy jednak zawsze jest ona najlepszym wyborem?

Zalety kosiarki elektrycznej

Kosiarka elektryczna sprawdza się świetnie na niewielkich działkach. Doskonale radzi sobie ona z małymi i średnimi trawnikami, zwłaszcza wtedy, gdy powierzchnia działki jest równa. Jej minusem jest natomiast to, że jej pracę ogranicza kabel. Po pierwsze, kosiarka może pracować tylko tam, dokąd on sięgnie. Po drugie trzeba bardzo uważać, aby nie przeciąć go podczas pracy. Przy dużych trawnikach lepiej jednak sprawdzają się kosiarki spalinowe. Jeśli koszenie trawnika kosiarką elektryczną wydaje nam się nieefektywne, warto chociażby wynająć kosiarkę spalinową, by poczuć różnicę w komforcie pracy i dopiero wtedy zastanowić się nad zakupem tego typu urządzenia.

Kosiarka spalinowa

Kosiarka spalinowa ma jeden podstawowy minus. Jest głośniejsza, a przez to bardziej męcząca podczas koszenia. Jednak poza tą wadą można śmiało stwierdzić, że posiada same zalety. Kosiarka spalinowa jest o wiele mocniejsza niż kosiarka elektryczna. Różne modele mają różne moce, jednak większość z nich poradzi sobie nawet ze ścięciem mokrej trawy. Kosiarki z dużymi silnikami, ale bez napędu, mogą wymagać nieco siły do obsługi, zwłaszcza na nierównym terenie. Są jednak przy tym niezwykle wydajne. Kosząc tego typu kosiarką nie jesteśmy ograniczeni zasięgiem kabla, możemy dojechać nią więc nawet na koniec dość sporej działki. Większość kosiarek pozwala na regulację wysokości koszenia trawy, możemy więc stworzyć dzięki nim trawnik swoich marzeń. Kosiarki spalinowe przydają się również na placach budowy, gdzie przycięcie trawy musi odbyć się szybko i efektywnie.

Leave a Reply