Koszenie trawy: trudne miejsca

Regularne koszenie trawy jest niezbędne, by posesja wyglądała schludnie i ładnie. Wielu właścicieli niewielkich ogrodów przeważnie kupuje kosiarkę elektryczną i radzą sobie z nią tak, by uzyskać oczekiwany wygląd trawnika. Jednak właściciele bardzo ozdobnych ogrodów lub tych o nierównym terenie przeważnie narzekają, że nie mogą w nich dopracować wszystkich szczegółów. Kosiarka, ani tym bardziej traktorek ogrodowy, nie wjadą bowiem w każdy zakamarek, a jeśli nawet, mogłyby przypadkiem ściąć rośliny, które akurat chcielibyśmy zachować.

Potęga wykaszarki

Wykaszarka w porównaniu z traktorkiem ogrodowym wydaje się niezbyt potężnym urządzeniem. Ale porównywanie tych maszyn nie ma zbyt wiele sensu. Traktorek ma za zadanie skosić wygodnie jak największe połacie trawy. Wykaszarka z kolei musi dostać się tam, gdzie nie poradzi sobie traktorek lub zwykła kosiarka. Dzięki niej można przystrzyc trudne miejsca w ogrodzie: te w okolicy roślin ozdobnych czy kwiatów, dekoracyjnych żwirowych ścieżek czy na niewielkich pagórkach i w dołkach. Chociaż większość pracy wykonuje zawsze kosiarka, to wykończenie koszenia wykaszarką przynosi finalny estetyczny efekt i jest wisienką na torcie. Osoby, które do tej pory miały problem z newralgicznymi punktami na swojej działce, mogą po prostu wynająć wykaszarkę na dzień lub dwa i sprawdzić, czy dzięki niej prace ogrodowe nie przebiegają sprawniej.

Spalinowa czy elektryczna?

Wykaszarka elektryczna sprawdza się dobrze tylko na małych działkach, gdyż ogranicza ją kabel. Na większych działkach właściciel musi już myśleć o podłączeniu urządzenia do przedłużacza, a to trochę koliduje z założeniami urządzenia, które miało być dość mobilne, lekkie i wygodne w pracy. Dlatego przy średnich i większych działkach zdecydowanie lepszym pomysłem jest wykaszarka spalinowa, której możemy użyć w każdym zakamarku działki, nawet poza jej ogrodzeniem, przycinając trawnik przed furtką lub bramą wjazdową.

Leave a Reply