Kupno mieszkania na rynku wtórnym: remont

Młodzi ludzie kupujący mieszkanie na rynku wtórnym zazwyczaj chcą przeprowadzić w nim gruntowny remont. Dążą do tego, żeby standard mieszkania był porównywalny do tych z rynku pierwotnego. A to nie raz oznacza naprawdę szeroki zakres prac, zwłaszcza w mieszkaniach z lat 60. czy 70., w których nic nie było wcześniej odnawiane. Przyszli lokatorzy, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o pracach remontowo-budowlanych, przeważnie chcą jak najwięcej rzeczy zrobić sami, by maksymalnie oszczędzić na profesjonalnej ekipie. Do wielu prac niezbędne są jednak specjalistyczne maszyny budowlane. Na szczęście, w dzisiejszych czasach można je po prostu wynająć.

Mieszkanie w stanie surowym

Aby mieszkanie zaczęło wyglądać dobrze, niestety najpierw trzeba je doprowadzić do stanu surowego. A to oznacza nie raz zerwanie starej klepki czy wyburzanie ścian. Czynności można wykonać te metodami domowymi, jednak będą to zadania bardzo pracochłonne i zajmą wiele czasu. Dlatego właśnie warto wybrać się do firmy, która oferuje wynajem specjalistycznych narzędzi. Wielu laików dziwi się bowiem, że istnieją maszyny, które ułatwią im pracę. Wiele ludzi podgląda też pomysły na wykonanie jakiegoś zadania w Internecie, i tam dowiaduje się o istnieniu chociażby tak podstawowego sprzętu jak odkurzacz przemysłowy.

Działamy dalej!

Dopiero, gdy mieszkanie ma wyrównaną podłogę i ściany, można zabierać się za dalsze prace. Wielu majsterkowiczów posiada sprzęt taki jak wkrętarka czy wiertarka, ale niekoniecznie piła lub frezarka.  Tu również rozwiązaniem może być wypożyczalnia sprzętu. Zakup tych urządzeń jest dość sporym obciążeniem dla portfela, a przez przeciętnego człowieka raczej nie będą one zbyt często używane. Wypożyczalnia może też być ratunkiem, gdy któreś z naszych narzędzi odmówi posłuszeństwa. Wtedy można je wypożyczyć, aby jak najszybciej skończyć remont, a dopiero potem poszukać nowego modelu, który chcielibyśmy kupić. Zawsze przed wypożyczeniem sprzętu warto poradzić się obsługi, czy nie może nam doradzić jak najwygodniej wykonać planowane zadanie.

Leave a Reply