Letnie obowiązki na działce

Ogródki działkowe i działki rekreacyjne z daleka od miast to miejsca, gdzie „mieszczuchy” mogą zrelaksować się wśród zieleni po ciężkim tygodniu pracy, zrobić grilla czy po prostu poopalać się. Działka, jak każdy inny „własny” teren, wymaga pielęgnacji, aby wyglądała schludnie i wygodnie się ją użytkowało. Niestety w Polsce kradzieże na działkach są w dalszym ciągu dość powszechne i niewiele osób decyduje się na trzymanie na nich drogich sprzętów. W jaki sposób mogą one kosić trawę lub czyścić oczka wodne, by za każdym razem nie wozić ze sobą niezbędnych do tego urządzeń?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Działkowicz, który chce doprowadzić swój teren do porządku, powinien znaleźć firmę oferującą wynajem narzędzi budowlanych. Najlepsze z nich mają w swojej ofercie również wynajem narzędzi ogrodniczych. Wśród  nich może znaleźć dosłownie wszystkie niezbędne urządzenia, dzięki którym na działce zapanuje ład i porządek. W ofertach firm można znaleźć zarówno kosiarki, wykaszarki, jak i glebogryzarki czy piły łańcuchowe. Wynajem nawet kilku urządzeń raz na jakiś czas jest tańszy, niż zakup całego kompletu sprzętu, którego i tak nie można zostawić w schowku, by nie stał się łupem złodziei.

Czy warto?

Zdecydowanie tak! Osoby, które mieszkają cały rok we własnych domach zazwyczaj powoli kompletują cały zestaw narzędzi ogrodowych gdyż wiedzą, że będą ich potrzebować za rok. Spędzają na swojej posesji wiele czasu i muszą go więcej poświęcać na jej pielęgnację. Jednak działka ma być przede wszystkim miejscem relaksu. Dlatego nie kosi się na niej trawy, ani nie zdmuchuje liści tak często, jak w ogrodzie przy domu jednorodzinnym. W domu, w którym mieszka się na co dzień, łatwiej również znaleźć bezpieczne miejsce dla sprzętu. Dlatego też dla działkowiczów wynajem urządzeń jest najekonomiczniejszą i najbardziej komfortową opcją. Mogą oni wypożyczyć to, czego potrzebują na dzień czy dwa,  by przygotować działkę do sezonu, oddać sprzęt i po prostu o nim zapomnieć.

Leave a Reply