Małe rusztowanie do prac murarskich – jakie wybrać?

Wykonując jakiekolwiek prace budowlane, rusztowanie jest niezbędnym elementem, bez którego nie może być mowy o dobrze wykonanej robocie. Dzięki niemu pracownicy mają dostęp do każdego miejsca, mogą wydajnie i sprawnie pracować. Rusztowanie gwarantuje bezpieczeństwo pracy, które jest niezwykle istotne na placach budowy. Każde rusztowanie powinno być jak najlepiej dobrane do rodzaju prac, jakie mamy do wykonania. Jeżeli są to prace murarskie, to najlepszym rozwiązaniem będą tzw. rusztowania warszawskie.

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Rusztowanie warszawskie jest niewielkim rusztowaniem, które zapewnia doskonałą stabilność i bezpieczeństwo pracy. Może być używane w pracach budowlanych wykonywanych do wysokości 10 metrów. Jego ogromną zaletą jest niewygórowana cena, a także prosta konstrukcja, która sprawia, że można je bez problemu zmontować i zdemontować. Ten typ rusztowania może być stosowany zarówno do prac na zewnątrz budynków, jak i tych prowadzonych wewnątrz.

Budowa rusztowania warszawskiego

Rusztowanie tego typu charakteryzuje się prostą konstrukcją. Składa się z gotowych ramek, które są zespawane ze stalowych rur. Ramki te podczas montażu są ze sobą łączone na czop i tuleję, dzięki czemu nie ma potrzeby stosować połączeń śrubowych. Nakłada się je na siebie, tworząc solidną stojącą konstrukcję.

W naszej ofercie odnajdziecie bardzo wygodne i proste w montażu rusztowania ramowe elewacyjne. Składają się one z pomostów, które są zawieszone w ramowej konstrukcji. Takie rozwiązania są idealne do prowadzenia niewielkich prac budowlanych.

Wolnostojące czy kotwione do ściany?

W zależności od wysokości, na której wykonywane są prace, można stosować rusztowanie wolnostojące albo kotwione do ściany. Jeżeli pracujemy na wysokości nieprzekraczającej 5 metrów, możemy używać rusztowania wolnostojącego. Jeśli musimy wykonać prace na wysokości od 5 do 10 metrów, pamiętajmy o zakotwieniu naszego rusztowania do ściany. Dzięki temu zyska ono niezbędną stabilność i będzie całkowicie bezpieczne dla pracujących na nim ludzi.

 

Leave a Reply