Mieszkanie na budowie: kontenery

Chociaż kontenery większości ludzi kojarzą się tylko i wyłącznie z transportem ogromnych ilości towarów, mają jeszcze inne ciekawe zastosowania. Niewiele osób wie, że można z nich stworzyć w pełni funkcjonalne „mieszkania” i często w ten właśnie sposób są użytkowane na różnego rodzaju budowach. Jak wygląda mieszkanie zrobione z kontenera?

Kontenery mieszkalne

Kontenery mieszkalne mają służyć członkom ekipy budowlanej dokładnie tak, jak turyście służy pokój hotelowy.  Są więc w nich wydzielone aneksy kuchenne i łazienki. Kontener wewnątrz można urządzić równie przytulnie jak zwykłe wnętrze. Co ciekawe, kontenery można ze sobą łączyć w dowolny sposób. Da się dzięki temu stworzyć mieszkania mniejsze i większe. Dzięki temu da się z nich stworzyć komfortowe, tymczasowe miejsce do życia. Główną zaletą kontenerów jest jednak to, że się je bardzo łatwo transportuje. Dlatego bo zakończeniu budowy całe „miasteczko” z kontenerów dany wykonawca po prostu zabiera z sobą na kolejną budowę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontener służył jako stały dom, jeśli ktoś ma takie życzenie.

Nie tylko mieszkania

Łatwość transportowania i wielorakie możliwości łączenia oraz aranżacji kontenerów sprawiają, że na budowach pełnią one funkcje nie tylko mieszkalne. Bardzo często na budowie można zobaczyć kontener-biuro, w którym znajdują się tak delikatne urządzenia jak drukarka czy faks, w dzisiejszych czasach niezbędne przy budowie dużej inwestycji. Kontenery można też wykorzystywać jak pomieszczenia sanitarne w miejscach, gdzie nie ma zwykłej łazienki. Kontener zastąpi w razie potrzeby portiernię. Na budowie może też być wykorzystywany jako magazyn. Tworzenie infrastruktury z kontenerów dla ekip budowlanych to oszczędność. Dzięki takiej możliwości nie trzeba budować prawdziwych domów dla pracowników, zwłaszcza w miejscach, w których nie ma hoteli, by zapewnić im nocleg. Wynajem kontenerów jest też wygodnym rozwiązaniem dla organizatorów sezonowych imprez masowych.

Leave a Reply