Mycie elewacji domu jednorodzinnego – czy będzie potrzebne Ci rusztowanie?

Elewacja to niezwykle ważna część każdego budynku, która jest jego licem widocznym dla wszystkich, a także chroni go przed uszkodzeniami i działaniem zmiennych czynników atmosferycznych. Dodatkową funkcją elewacji jest ocieplenie domu. Należy o nią należycie dbać i utrzymywać w dobrym stanie technicznym, aby mogła spełniać wszystkie powierzone jej zadania. Z powodu działania wilgoci i zanieczyszczeń powstają na niej różnego rodzaju zabrudzenia. Najczęściej jest to uporczywy brud, agresywny kurz, rdzawe naloty albo glony i pleśnie. Czyszczenie elewacji powinno być wykonywane raz na kilka lat, aby mogła cały czas cieszyć nasze oczy i odpowiednio zabezpieczać nasz dom.

Jak czyścić elewację?

Najlepszym sposobem na skuteczne mycie elewacji jest użycie specjalnej myjki ciśnieniowej. Woda pod odpowiednim ciśnieniem powinna bez problemu uporać się z różnymi zanieczyszczeniami. Jeżeli ściany naszego domu są porośnięte przez mech, glony lub porosty, należy umyć elewację wodą zmieszaną ze specjalnymi środkami biobójczymi, które spowodują, że rośliny nie będą odrastać. Wszelkie płyny do mycia elewacji aplikujemy na nią przy pomocy myjki ciśnieniowej. Jeżeli zabrudzenia w niektórych miejscach nadal pozostają, możemy na nie nanieść nierozcieńczony płyn za pomocą pędzla i pozostawić go tam na kilkanaście minut, a następnie spłukać wodą pod ciśnieniem.

Jak oczyścić wyższe partie elewacji?

Jeżeli zdecydujemy się oczyścić naszą elewację, trzeba zrobić to dokładnie, nie pomijając nawet trudno dostępnych miejsc. Wyższe kondygnacje budynku są trudne do umycia, jeśli nie mamy odpowiedniego rusztowania. Mycie elewacji z balkonu nie da satysfakcjonujących efektów, gdyż nie będziemy mieli dostępu do tych części elewacji, które pozostają poza zasięgiem naszych rąk. Idealnym rozwiązaniem jest wypożyczenie dopasowanego do naszych potrzeb rusztowania w naszej firmie, która specjalizuje się w wypożyczaniu rusztowań i sprzętu budowlanego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy decydować się na zakup kosztownego rusztowania, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Pozbędziemy się również problemu związanego z jego przechowywaniem.

Leave a Reply