Niezawodne źródło energii – agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy służy do samodzielnego wytwarzania energii elektrycznej, która następnie może zostać wykorzystana do zasilania różnych urządzeń. Sam agregat ma dość prostą budowę, ponieważ składa się z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym, dla którego paliwem (zależnie od modelu) jest benzyna, gaz ziemny lub olej napędowy. Do wyboru mamy agregaty stacjonarne oraz przenośne o rozmaitej mocy. Te działające w jednym miejscu służą jako awaryjne zasilanie dla budynków gospodarczych, szpitali czy domów, natomiast przenośne łatwo przetransportować tam, gdzie są nam niezbędne w danej chwili, na przykład na działkę lub plac budowy.

 

Zasilanie nie tylko w nagłych przypadkach

Agregaty prądotwórcze są niezbędne wszędzie tam, gdzie z różnych powodów musi zostać utrzymana ciągłość dostaw prądu, nawet w przypadku awarii sieci elektrycznej. Tak dzieje się na przykład w szpitalach, gdzie działają elektryczne urządzenia podtrzymujące życie czy wykorzystywane podczas operacji, a także w budynkach gospodarczych, w których przez cały czas musi działać wentylacja, aby utrzymać dobrostan znajdujących się w nich zwierząt. W tych miejscach agregaty najczęściej powinny zostać zamontowane na stałe i zostać w taki sposób połączone z siecią elektryczną, aby w przypadku jej awarii od razu automatycznie się włączały.

Jednak agregaty są dobrym źródłem prądu nie tylko podczas nagłych awarii, ale przydają się również wszędzie tam, gdzie na stałe nie ma podłączonej instalacji elektrycznej, a więc na przykład na placach budowy, działkach oraz biwakach. Jeśli w takich miejscach potrzebujemy prądu czasowo, najlepiej skorzystać z wynajmu agregatu prądotwórczego, jaki oferuje na przykład firma Ramirent. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie urządzenie z szerokiej oferty agregatów jedno- i trójfazowych o różnej mocy. W wypożyczalni dostępne są rozmaite wersje zarówno agregatów stacjonarnych, jak i przenośnych.

Leave a Reply