Nowy dom, pierwszy ogród

Osoby przeprowadzające się do nowego domu nie mogą doczekać się dnia, w którym stworzą przy nim ogród swoich marzeń. Często urządzenie ogrodu odkładają na kilka lat – budowa domu pochłania ogromne pieniądze, a zakup narzędzi ogrodniczych wydaje się wtedy zbędnym wydatkiem. Jednak niewiele osób wie o tym, że narzędzia ogrodnicze można wypożyczyć. Pierwsze prace można więc wykonywać niedługo po wprowadzeniu się.

Przygotowanie terenu

Oczywiście zakup nowych roślin to konieczny wydatek, którego nie unikniemy. Podobnie jest z zabawkami ogrodowymi, czy kompletami wypoczynkowymi. Jednak część prac można wykonać niskobudżetowo. Wystarczy wynająć glebogryzarkę, nożyce do żywopłotu czy piłę spalinową by przygotować teren do przyszłych prac. Jeśli na posesji znajdują się jakieś stare drzewka, których nie chcemy dalej mieć w danym miejscu, możemy je ściąć piłą łańcuchową. Dobrze jest wynająć też rozdrabniarkę gałęzi, aby łatwiej ich się pozbyć. Dzięki glebogryzarce przygotujemy ziemię pod nasadzenie nowych roślin. Glebogryzarka spulchni ziemię i dobrze ją odchwaści. Nożycami do żywopłotu nadamy mu upragniony kształt, by krzewy nie rozrastały się każdy w swoją stronę. Dzięki ich regularnej pielęgnacji o wiele łatwiej będzie nam okiełzać je, gdy już będziemy chcieli nadać im ostateczny kształt.

Godzina zero

Tuż przed sadzeniem nowych drzewek i krzewów znów można skorzysta z usług wypożyczalni, jeśli jeszcze nie dorobimy się własnego sprzętu. Do dyspozycji mamy wtedy różnego rodzaju siewniki, kosiarki i podkaszarki. Możemy więc stworzyć trawnik swoich marzeń nie wykosztowując się od razu na drogie urządzenia ogrodowe. Ich wypożyczenie ma jeszcze jedną zaletę. Przede wszystkim nie musimy martwić się ich… przechowywaniem! Jeśli jeszcze nie dorobiliśmy się komórki gospodarczej, ani półek w garażu, narzędzia ogrodnicze po użyciu możemy po prostu oddać do wypożyczalni. Jest ona dobrym rozwiązaniem nawet wtedy, gdy ogród jest już całkowicie urządzony. Zawsze możemy wskoczyć do niej po dłuższą drabinę czy dmuchawę do liści.

Leave a Reply