Pierwszy krok do odnowienia domu – wybór rusztowania! 

Prowadząc prace budowlane czy remontowe, szybko zderzamy się z podstawowym problemem – naszym wzrostem. Bez pomocy specjalistycznych drabin, podnośników czy rusztowań nie jesteśmy w stanie wykonać prac na wysokości. 

Planując odnowienie domu, pamiętajmy o wypożyczeniu odpowiedniego rusztowania, dzięki któremu będziemy mogli bez problemu odmalować ściany, wykonać nowe ocieplenie budynku, przeprowadzić renowację elewacji, wymianę rynien czy niezbędną naprawę dachu. Bez rusztowań wiele prac jest poza naszym zasięgiem.

Rodzaje rusztowań:

Rusztowania ramowe elewacyjne stacjonarne
Ich podstawową zaletą jest szybki i prosty montaż i demontaż oraz gwarancja komfortu i bezpieczeństwa pracujących na nich ludzi. Składają się z pomostów i stężeń utrzymujących konstrukcję. Sprawdzą się doskonale przy wszelkich pracach budowlanych, remontowych i konserwatorskich.

Rusztowania przejezdne
Jest to mobilne rusztowanie wyposażone w kółka, dzięki którym można swobodnie przemieszczać je bez konieczności demontażu i montażu w nowym miejscu. Nadają się do prac remontowych prowadzonych na płaskiej nawierzchni.

Rusztowanie podwieszane
Charakteryzuje się specyficznym posadowieniem na dodatkowej konstrukcji tymczasowej połączonej z odnawianym budynkiem. Stosuje się je wtedy, gdy nie ma możliwości rozstawienia rusztowania na gruncie albo, gdy potrzebujemy dostępu do niewielkiego fragmentu budynku.

Rusztowania modułowe
Są to rusztowania systemowe, które składają się z wielu różnych niezależnych modułów. Możemy je ze sobą łączyć w dowolny sposób. Dzięki temu są to idealne rusztowania do odnawiania wszelkich budynków o niestandardowych kształtach, gdzie tradycyjne rusztowania ramowe nie zdadzą egzaminu. Ich niewątpliwym atutem jest szybki i bezproblemowy montaż i demontaż, a także duża nośność, którą zapewniają.

Ważnym elementem podczas prowadzenia prac remontowych jest także odpowiednie zabezpieczenie pracujących na rusztowaniach osób. Doskonałym sposobem na zapewnienie pracownikom optymalnej ochrony jest zastosowanie systemów osłonowych i zadaszeń. Dzięki idealnie dopasowanym do rusztowań osłonom pracownicy będą dobrze chronieni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (np. deszczem, wiatrem, śniegiem czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym). Ich dodatkowym atutem jest także ochrona najbliższego otoczenia placu budowy przed nadmiernym zapyleniem powstającym z powodu prowadzenia różnego rodzaju prac remontowych.

Leave a Reply