Transport materiałów remontowo-budowlanych

Osoby, które planują przeprowadzić remont mieszkania lub domu, stają przed problemem przewiezienia materiałów budowlanych i sprzętu ze sklepu do siebie. Większość sklepów budowlanych za transport liczy sobie horrendalne stawki, a z kolei nie każdy z nas ma odpowiednio duże auto, by przewieść chociażby płyty karton-gipsowe. Dlatego też warto zainteresować się prostym rozwiązaniem tego problemu: wynajęciem przyczepki.

Gdzie szukać?

Przede wszystkim zorientujmy się, gdzie znajduje się pobliska wypożyczalnia maszyn budowlanych. Wiele z nich, oprócz typowego sprzętu budowlanego oferuje właśnie wypożyczenie przyczepek. Przeważnie klienci mają do wyboru różne ich rodzaje, o różnej ładowności. Wynajem nie jest drogi, a zdecydowanie ułatwi nam transport materiałów. Będąc w wypożyczalni warto rozejrzeć się, czy jeszcze jakiś sprzęt nie przyda nam się podczas prac remontowych. Może okazać się, że oddając przyczepkę zdecydujemy się wynająć odkurzacz przemysłowy czy mocne i precyzyjne elektronarzędzia, by ułatwić sobie remont.

Z przyczepką łatwiej

Dlaczego wynajęcie przyczepki to dobry pomysł? Po pierwsze, przez wyżej wspomniane koszty dostawy produktów do domu. Warto pamiętać, że przyczepki nie wynajmujemy na jeden kurs. Możemy dowieźć nią produkty z różnych sklepów, zamiast płacić za kilka oddzielnych dostaw. Jest to zwłaszcza bardzo ekonomiczne rozwiązanie wtedy, gdy towar musimy przewieźć dość daleko. Po drugie, przyczepka daje nam całkowitą niezależność od godzin pracy firmy kurierskiej. Nie musimy więc czekać w mieszkaniu kilku godzin aż zjawi się dostawa. Możemy o dowolnej porze podjechać do sklepu, zabierając ze sobą kolegę do pomocy i zabrać zakupiony przez nas towar. Po trzecie, wynajem przyczepki na 2-3 dni pozwala nam na komfortowe zrobienie zakupów budowlanych. Możemy jeździć  z nią od sklepu do sklepu szukając niezbędnych nam materiałów i od ręki pakować je na przyczepkę. Nie musimy jesteśmy uzależnieni od jednego sklepu, w którym musimy do tego czekać kilka dni na dostawę towaru z magazynu, jeśli zabraknie go na półkach.

Leave a Reply