Stacjonarne

Jesteś zainteresowany wynajmem rusztowań?

Wypałnij formularz

Stacjonarne

Rusztowanie Allround jest uniwersalnym, nowoczesnym systemem rusztowań przestrzennych o modułowych własnościach. Firma Layher wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, szczególnie w wybudowach przemysłowych, energetyce, przemyśle rozrywkowym dopracowała do perfekcji swój system, którego elementami konstrukcyjnymi są stojaki wyposażone w węzły – tzw. rozety, w odległości dokładnie
co 50 cm na całej długości. Rozety posiadają otwory pozwalające wykonać połączenie z ryglami, stężeniami czy elementami do zawieszenia pomostów w jednej płaszczyźnie – w ośmiu dowolnych kierunkach – stanowiąc konstrukcję, która może przenieść zaprojektowane i określone obciążenia.

Stacjonarne

System Allround przewyższa możliwości konstrukcyjne rusztowań rurowo-złączkowych dzięki:

 • szybkiemu i łatwemu montażowi, demontażowi modułowych elementów oraz możliwości ich zamontowania, zdemontowania (np. pomostów) w każdej chwili
 • szybszemu łączeniu elementów dzięki standardowym zamkom (klinowe zamki połączone w rozecie)
 • zapewnieniu wysokiej obciążalności węzłów konstrukcji w porównaniu z rusztowaniem rurowo-złączkowym, dzięki czemu można uzyskać konstrukcję o bardzo dużej nośności
 • możliwości dopasowania do wszelkich, najbardziej skomplikowanych kształtów, szczególnie tam gdzie innego typu rusztowania nie mogą być zastosowane (np. ramowe)
 • wielokrotnie krótszy czas montażu i demontażu, zapewniający efektywność wykonywania prac
 • dużą wielokrotność i powtarzalność wybudów związaną z wysokiej jakości wykonania elementów, osiągniętych zwłaszcza przez ich ocynkowanie ogniowe
 • wiele, wiele innych zalet


System rusztowań Allround posiada dopuszczenie wydane przez Deutsches Institut fűr Bautechnik (Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej) w Berlinie w którym jest stwierdzona nośność węzła – dla 1,09m – q = 22,97kN/m i P = 7,33kN.Jest dopuszczone pod numerem zezwoleń Z-8.22-64 i Z-8.1-175. Certyfikacja została wykonana zgodnie z normą DIN SO 9001/EN29 001 przez TŰV-CERT.

W Polsce rusztowanie Blitz posiada certyfikat bezpieczeństwa IMBiGS na znak „B” o numerze B/02/003/07

StacjonarneStacjonarne


Podstawowe elementy, w konstrukcji rusztowania modułowego to:

Stojaki pionowe stalowe
Stojaki posiadają wprasowany łącznik czopowy, występują w długościach od 1,0 do 4,0m lub bez łącznika czopowego o długości również od 0,5 do 4,0m. Stojaki stalowe o średnicy 48,3mm, ocynkowane ogniowo, z rozetami co 50cm na max. 8 połączeń (dla 4,0m stojaka). Cztery małe otwory w rozetce wyznaczają dokładne połączenie pod kątem prostym, cztery większe pozwalają na wykonanie połączenia pod dowolnym kątem.

Stacjonarne

Rygle poziome
W zależności od długości pola rusztowania, rodzaju pomostu i obciążenia, w systemie występują rygle ze stali z rury okrągłej lub o U-profilu ze wzmocnieniem o długości od 0,35 do 3,07m. Rygiel pełni równocześnie funkcję elementu podtrzymującego pomost, usztywniającą konstrukcję rusztowania oraz ochrony bocznej (poręcze). Złącze z zamkiem klinowym gwarantuje połączenie z przenoszeniem obciążeń między stojakami pionowymi i ryglami.Dla rygla poziomego stalowego o przekroju rurowym nośność (obciążenie równomiernie rozłożone q i obciążenie skupione P) wynosi odpowiednio:

 • dla 0,73m, q = 22,97kN/m, P = 7,33kN,- dla 1,09m, q = 10,54kN/m, P = 5,10kN
 • dla 1,57m, q = 5,22kN/m, P = 3,67kN,- dla 2,07m, q = 3,09kN/m, P = 2,88kN
 • dla 2,57m, q = 2,00kN/m, P = 2,37kN
 • dla 3,07m, q = 1,29kN/m, P = 2,02kN


Dla rygla poziomego o przekroju U i U-rygla podwójnego stalowego nośność (obciążenie równomiernie rozłożone q i obciążenie skupione P) wynosi odpowiednio:

 • dla 0,73m, q = 19,01kN/m, P = 6,10kN
 • dla 1,57m, q = 15,16kN/m, P = 7,97kN
 • dla 2,07m, q = 8,65kN/m, P = 6,92kN
 • dla 2,57m, q = 5,12kN/m, P = 5,25kN
 • dla 3,07m, q = 3,59kN/m, P = 5,24kN


Stacjonarne

Stężenia pionowe i poziome stalowe z zamkiem klinowym
Stężenia usztywniają konstrukcję w kierunku poziomym i pionowym. Muszą być dobrane zgodnie z siatką rusztowań.

Stacjonarne

Podstawy śrubowe
Podstawy śrubowe pozwalają na regulację wysokości. Posiadają samoczyszczący gwint i zabezpieczone są przed wykręceniem.Dla pochyłych powierzchni – np. na dachach, kotłach, cyklonach, kadłubach statków, stosuje się wzmocnione podstawki uchylne.

Stacjonarne

Elementy dodatkowe
Różne złącza, np. rozetowe, zaciskowe, z głowicą klinową, krzyżowe, wzdłużne, obrotowe, złącza z głowicą, elementy początkowe, nakładki zabezpieczające, konsole poszerzające o długości od 0,35 do 1,0m, dźwigary kratowe o długości od 4,0 do 8,0m, zaczepy kotwiące, drabiny oraz cały typoszereg pomostów roboczych (stalowe, aluminiowo-sklejkowe, komunikacyjne i drewniane) oraz krawężniki.

Stacjonarne

Wieże schodowe
Z rusztowań Allround można montować profesjonalne wieże schodowe z aluminiowymi biegami schodowymi.

StacjonarneStacjonarne

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Dowiedź się więcej