Na budowie działaj eko!

21-01-2010

W Ramirent przykładamy ogromną uwagę do ekologii i działania w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Jest to dla nas niezwykle istotne, ponieważ aktywne działania na rzecz środowiska naturalnego i ekologii są przez Ramirent rozumiane jako jeden z aspektów dobrych praktyk biznesowych. Również pośród naszych Klientów staramy się promować postawy proekologiczne.

Nasza działalność jest z definicji przyjazna dla środowiska naturalnego: wypożyczanie sprzętu budowlanego jest opcją proekologiczną w porównaniu do jego zakupu. Jeśli więcej osób wykorzystuje tą samą maszynę, wpływ na środowisko naturalne jest zredukowany.

Zakupy sprzętu i maszyn budowlanych w Ramirent są koordynowane przez zespoły specjalistów, które porównują oraz wybierają maszyny zgodnie z wewnętrznymi europejskimi kryteriami wyboru floty obowiązującymi dla całej Grupy Ramirent. Inwestujemy bardzo duże środki finansowe w nowe maszyny, dzięki czemu możemy zaoferować naszym Klientom najnowocześniejsze maszyny najlepszych światowych producentów. Przy ich wyborze jednym z najważniejszych kryteriów są aspekty bezpieczeństwa poszczególnych sprzętów oraz ich cechy, które redukują wpływ na środowisko naturalne w odniesieniu do wydajności energetycznej, usuwania zużytych olejów i smarów, a także ich hałasu i wibracji.

Również dzięki regularnym przeglądom oraz szczegółowym kontrolom technicznym po każdym zwrocie sprzętu po wynajmie możemy redukować negatywny wpływ sprzętów na środowisko naturalne podczas ich użytkowania oraz wydłużyć ich żywotność. Dobrze utrzymywane urządzenia mogą pracować znacznie dłużej i przechodzić przez wielu użytkowników.

Ważnym aspektem w proekologicznej polityce naszej firmie jest także sam proces utylizacji niebezpiecznych zanieczyszczeń ze sprzętów, który prowadzony jest w zgodzie z aktualnymi regulacjami w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby redukować też emisję zanieczyszczeń podczas transportu sprzętów. Z tego powodu inwestujemy środki pieniężne w optymalizację naszych procesów logistycznych, przy jednoczesnym transporcie tak wielu sprzętów jak to możliwe najkrótszą możliwą drogą.

Na budowie działaj eko - wybierając Ramirent masz pewność, że działasz w zgodzie ze środowiskiem naturalnym!

Pobierz ulotkę informacyjną

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Dowiedź się więcej